Wat houdt de overgangsregeling in? - StudiJob Uitzendbureau

Wat houdt de overgangsregeling in?

Per januari 2026 heb jij recht op een minimaal gelijkwaardig pakket aan arbeidsvoorwaarden als dat van een medewerker die direct in dienst is bij jouw opdrachtgever. Wat gebeurt er als jouw opdrachtgever arbeidsvoorwaarden aanbiedt die minder gunstig zijn dan jouw oude arbeidsvoorwaarden vanuit de ABU-cao?  

Voor deze situatie geldt er een overgangsregeling. Om te bepalen of jij recht hebt op de overgangsregeling wordt alleen gekeken naar het aantal vakantiedagen en de hoogte van je vakantiegeld. In de oude situatie had jij volgens de ABU-cao recht op 25 vakantiedagen en 8,3% vakantiegeld. 

Hoe wordt bepaald of jij recht hebt op de overgangsregeling?  

De totale waarde van jouw oude arbeidsvoorwaardenpakket wordt vergeleken met de totale waarde van je arbeidsvoorwaardenpakket in de nieuwe situatie. Er zijn verschillende scenario’s: 

Situatie 1: Jouw opdrachtgever biedt minder dan 25 vakantiedagen en/of een percentage vakantiegeld dat lager is dan 8,3%.  

  • Is de totale waarde van jouw nieuwe arbeidsvoorwaardenpakket alsnog hoger dan jouw arbeidsvoorwaardenpakket in de oude situatie? Dan geldt er voor jou geenovergangsregeling. Het nieuwe aantal vakantiedagen en percentage vakantiegeld van jouw opdrachtgever gelden direct.  
  • Is de totale waarde van jouw nieuwe arbeidsvoorwaardenpakket lager dan het pakket in de oude situatie? Dan geldt er voor jou een overgangsregeling tot en met 30 juni 2026. Je behoudt tot die datum 25 vakantiedagen en vakantiegeld van 8,3%. Na 30 juni gelden de arbeidsvoorwaarden van jouw opdrachtgever.  

Situatie 2: Jouw opdrachtgever biedt meer dan 25 vakantiedagen en/of een hoger percentage vakantiegeld.  

Jij hebt direct per januari recht op de nieuwe arbeidsvoorwaarden. Je ziet de voorwaarden die voor jou gelden terug op je uitzendbevestiging.  

Let op! Als uitzendkracht bouw je vakantie-uren op door te werken. Dit zie je terug in je reserveringen. Indien jouw opdrachtgever minder dagen aanbiedt, komen er na 30 juni niet ineens uren te vervallen. Het aantal vakantie-uren dat je opbouwt zal vanaf juli alleen iets minder zijn. 

Nog vragen over de overgangsregeling? Neem dan contact met ons op!

Je gebruikt een verouderde webbrowser

Deze website maakt gebruik van moderne technieken die niet worden ondersteund door jouw webbrowser. Update mijn webbrowser

×